پروژه های افتتاح شده در دهه فجر قلعه نو خرقان / جای خالی طرح های اشتغالزایی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با بیان اینکه سهم بخش بسطام از استخرهای ذخیره آب کشاورزی و طرح‌های کوچک تأمین آب که در این دهه به بهره‌برداری می‌رسد، 183 هزار مکعب است، خاطرنشان کرد: شاخص‌ترین استخر ذخیره آب برای قنات قلعه‌نو خرقان با ظرفیت حدود 100 هزار مترمکعب است که از اواخر سال گذشته آب‌گیری آن آغاز شده و…

افتتاح فاز دوم پروژه احیای بافت سنتی قلعه نوخرقان و بهسازی محوطه مسجد جامع با حضور فرماندار

بهسازی بافت با ارزش قلعه نو خرقان با اعتبار سه میلیارد و 620 میلیون ریال و بهسازی محوطه مسجد جامع قلعه‌نو خرقان بااعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال از پروژه هایی بود که در سفر به بخش بسطام افتتاح شد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شاهرود با بیان اینکه این طرح از سال ۹۰ آغاز شده ، ابراز داشت: مجموع اعتبار این پروژه سه میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال و از محل اعتبارات ملی تأمین شده است.
سعید رضا حسینی با بیان اینکه عملیات بهسازی در دو بخش اجرا شده خاطر نشان کرد: در این خصوص ۱۰۵۰ متر مربع سنگفرش و ازاره، ۸۰۰ متر مربع کاهگل و ۱۳۵۰ متر مربع نیز واش بتن اجرا شده است.
وی افزود: در مجموع پنج هزار متر مربع کف سازی و سه هزار و ۸۰۰ متر مربع جداره سازی شده ست.

افتتاح استخر ذخيره آب قلعه نوخرقان و تحويل يك دستگاه ماشين آتش نشاني با حضور استاندار

افتتاح استخر ذخيره آب قلعه نوخرقان و تحويل يك دستگاه ماشين آتش نشاني به دهياري اين روستا از برنامه هاي امروز استاندار بود.

قاسمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیان کرد: در دهه فجر امسال 89 پروژه در بخش آبیاری تحت‌فشار در شهرستان شاهرود به بهره‌برداری می‌رسد و از این تعداد، 72 پروژه به بخش بسطام تعلق دارد که سهم قابل‌توجهی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با بیان اینکه سهم بخش بسطام از استخرهای ذخیره آب کشاورزی و طرح‌های کوچک تأمین آب که در این دهه به بهره‌برداری می‌رسد، 183 هزار مکعب است، خاطرنشان کرد: شاخص‌ترین استخر ذخیره آب برای قنات قلعه‌نو خرقان با ظرفیت حدود 100 هزار مترمکعب است که از اواخر سال گذشته آب‌گیری آن آغاز شده و به بهره‌برداری رسیده‌است.

حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آرامگاه خرقانی

مسعود سلطانی‌فر در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان پس از ورود به شهرستان شاهرود، با حضور در گلزار شهدای بسطام به شهدای این شهر تاریخی ادای احترام کرد. معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپس با حضور در مجموعه تاریخی بسطام از بخش‌های مختلف پربازدیدترین سایت تاریخی و گردشگری استان سمنان بازدید کرد. رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین با حضور در آرامگاه شیخ ابولحسن خرقانی به این عارف بزرگ ایرانی ادای احترام کرد. بازدید از چند اثر تاریخی دامغان، بازدید از خانه‌های تاریخی مهدیشهر و افتتاح بزرگترین هتل توریستی استان سمنان در شهر سمنان از دیگر برنامه‌های امروز معاون رئیس‌جمهور است.

تاريخ : سه شنبه 20 بهمن 1394

نظر ارزشمند شما

ایمیل شما محفوظ است